Marmara'nın En Güzel Sahilleri Armutlu'da Tatil

Fıstıklı sırtını yasladığı ormanların yansımasıi ile yesile boyanmış tertemiz denizi, sirin köy yollari ile harika bir tatil köyüdür. Geçmisi 1400'lü yillara dayanan eski bir yerlesim olan Fistikli'nin adini bolca yetisen lezzetli fistiklarindan aldigi bilinir. Çerezlik ve dolmalik fistiklari, ün salmis zeytinleri ülkenin dört bir yaninda alici bulur. Kyde ve civarinda bol bulunan fistik agaçlarinin, köyün tarihinde önemli bir yeri vardir.

Eskiden Osmanli Donanmasinin bütün kürek ihtiyaci buradan karsilanir, kürekler fistik agacindan yapilirmis. Tarihi agaçlari ile de bilinen Fistikli Köyü'nün meydaninda tarihi çesme, köye gelen ziyaretilerin ilgi odaligini olusturur. Temiz denizi ve sahili ile Mavi Bayrak çalismalarini baslatan Fistikli, Gemlik Körfezinin en büyük balikçi köyü olup, otel, motel, pansiyonlari ve kamping alanlari ile turizm hareketliliginin yasandigi ideal bir tatil köyüdr.

ARMUTLU - FISTIKLI'DAN GÖRÜNTÜLER

Online Rezervasyon ve İletişim İçin Tıklayın

Marmara'nın En Güzel Sahilleri Armutlu'da Tatil

Fıstıkl sırtını yasladığı ormanların yansımasıi ile yesile boyanmış tertemiz denizi, sirin köy yollari ile harika bir tatil köyüdür. Geçmisi 1400'lü yillara dayanan eski bir yerlesim olan Fistikli'nin adini bolca yetisen lezzetli fistiklarindan aldigi bilinir. Çerezlik ve dolmalik fistiklari, ün salmis zeytinleri ülkenin dört bir yaninda alici bulur. Köyde ve civarinda bol bulunan fistik agaçlarinin, köyün tarihinde önemli bir yeri vardir.

Eskiden Osmanli Donanmasinin bütün kürek ihtiyaci buradan karsilanir, kürekler fistik agacindan yapilirmis. Tarihi agaçlari ile de bilinen Fistikli Köyü'nün meydaninda tarihi çesme, kye gelen ziyaretçilerin ilgi odaligini olusturur. Temiz denizi ve sahili ile Mavi Bayrak çalismalarini baslatan Fistikli, Gemlik Körfezinin en büyük balikçi köyü olup, otel, motel, pansiyonlari ve kamping alanlari ile turizm hareketliliginin yasandigi ideal bir tatil köyüdür.

ARMUTLU - FISTIKLI'DAN GÖRÜNTÜLER

ağrı Pansiyon işletmesi, Marmara Denizinin en güzel kumsallarına sahip Armutlu ilçesinin Fıstıklı Köyü'nde zeytin aaçları arasında kurulmuş bir tesisdir.

 

Pension business calls, Marmara Sea has the most beautiful beaches of the town of Pear with Pistachio olive trees in the village was established in a facility.

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.

Anasayfa | Otelimiz | Fıstıklı | Odalar | Foto | Video | Online Rezervasyon | İletişim


Tasarım: Murat Kurtuldu